Bildes, iespaidi, ikdiena. Images, impressions et quotidien

jeudi 11 novembre 2010

Lāčplēša diena

Portālā Historia.lv atradu šādu pārpublicētu dokumentu:

Latvijas Pagaidu valdības paziņojums sakarā ar krievu brīvprātīgās Rietumu (Bermonta) armijas uzbrukumu Rīgai.
[1919.gada 8.oktobrī]___________________________________________________________________
Valdības paziņojums.
Kaŗu iepriekš nepieteicot, pretēji visā civilizetā pasaulē pieņemtiem noteikumiem, vācu kaŗaspēks, kopā ar dažām krievu kaŗaspēka nodaļām un zem krievu kaŗaspēka segas, šorīt uzsāka uzbrukumu Rīgas virzienā.
Latvijas varonīgie kaŗeivji līdz šim visus uzbrukumus atsituši un valdība ir pārliecināta, ka Latvijas armijai būs spēka diezgan, lai likvidētu noziedzīgo uzbrukumu.
Valdība uzaicina visus zemes iedzīvotājus nenodoties veltīgam uztraukumam, bet visiem spēkiem palīdzēt valdībai un armijai viņas gŗūtā un atbildības pilnā darbā.
Apstākļi prasa, lai tanī brīdī, kad mūsu galvas pilsētu apdraud svešs kaŗaspēks un mūsu kareivjiem jāizpilda savs pienākums pozicijās, arī armijas aizmugure būtu pietiekoši nodrošināta.
Tādēļ valdība atzina par vajadzīgu spert ārkārtējus soļus kā Rīgā, tā pārējā tuvākā armijas aizmugurē. Arī šajā ziņā valdība sagaida Latvijas pilsoņu pilnīgu atbalstu.
Ar visas tautas kopējiem spēkiem būs iespējams iztīrīt zemi no visiem ienaidniekiem un novest Latviju līdz saulainām dienām. Lai dzīvo brīvā, neatkarīgā Latvija!

Ministru presidents Ulmanis.
________________________________________________________________
Avots: Daugavas sargi. Brīvības cīņas 1919.gadā. Sakopojis Iksens, A. Rīga: Leta, 1923. 309 lpp.>7.lpp
Neticams klātbūtnes efekts. Liek relativizēt šodienas nebūšanas. Un novērtēt sasniegto. Un līdzdarboties (kaut vai vēlējot). Kā arī cerēt, ka šāda tipa teksti nevienai Latvijas valdībai nekad nebūs vairs jāsastāda.

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire